Web page translation


Naturviterne

Norwegian association of
natural scientists

 

Keysers gate 5
0165 Oslo

 

 

Telefon: 22 03 34 00

Fax: 22 03 34 01
E-post: post@naturviterne.no


Vis større kart
Webkvalitet

Nordisk mat i sentrum på næringskonferanse

I forrige uke ble det avholdt nordisk naturviterkonferanse om innovasjon og næringsutvikling på Holmenkollen Park Hotel i Oslo. Programmet bød på foredragsholdere fra Finland, Sverige, Danmark og Norge. Her finner du også lenker til artikler og presentasjoner fra konferansen

Les merSist oppdatert 15. jun 11

Brennende kjærlighet for nordisk mat

- Den ensartede, standardiserte maten folk flest putter i seg, er myndighetenes svik mot befolkningen. Claus Meyer, dansk iverksetter av gastronomiske bedrifter i verdensklassen er ikke nådig i sin kritikk av det danske kostholdet. Nylig gjestet han nordisk naturviterkonferanse om innovasjon og næringsutvikling i Oslo.

Les merSist oppdatert 24. jun 11

Bøndene må jobbe seg opp i verdikjeden

Mens bøndene i dag bare produserer råvarer, må de tilegne seg den nødvendige viten og kompetanse til å være matvareprodusenter, sa Fie Hansen-Hoeck på nordisk konferanse om innovasjon og næringsutvikling i Oslo.

Les merSist oppdatert 14. jun 11

Gi turistene norsk mat!

- Vår største matoppfinnelsen noensinne var da nordmenn oppdaget at rå fisk på risklumper er godt og introduserte laks i sushi i Japan, sa Arne Hjeltnes på konferanse om innovasjon og næringsutvikling i forrige uke.

Les merSist oppdatert 14. jun 11

 

/